Projektowanie ogrodów Katowice to profesjonalna usługa architektoniczna


Od czego zacząć projektowanie ogrodów?

Projektowanie ogrodu polega ostatecznie na tworzeniu doświadczenia, czyli wizji przestrzeni, której nam brakuje na co dzień. Jest wiele zasad przewodnich dotyczących kształtowania tego typu doświadczenia w ramach projektu nowego ogrodu.

Przede wszystkim warto zidentyfikować i określić odczucia, które mogłyby stać się częścią chwil spędzonych w nowym ogrodzie. Warto też zadać sobie pytania, typu:
– czy chcemy czuć się odgrodzeni i zabezpieczeni przed resztą świata, czy raczej swobodnie wędrować pomiędzy roślinami bez ograniczenia zbyt wysokimi płotami?
– czy w ramach ogrodu powinniśmy wydzielić miejsce do uprawiania sportu, kącika zabaw dla dzieci lub miejsca wspólnego grillowania

Zagłębianie się w te pragnienia – i w to, jakie rośliny wywołują określone reakcje – zapewni punkt wyjścia dla całego projektu. Zdefiniowanie tego uczucia, a następnie nałożenie na nie warstwy tematycznej to początek całego procesu obejmującego projektowanie ogrodów Katowice.
Kiedy architekt już zrozumie, jak klienci chcą się czuć w swoim ogrodzie, z jakim krajobrazem chcieliby obcować, projektujący nakreśla koncepcję tematyczną, która wskazuje wymagane parametry estetyczne.
Projektant dochodzi do tego, zadając kolejne pytania klientowi, na przykład interesując się, gdzie ludzie dorastali, jakie mieli doświadczenia na świeżym powietrzu, czy lubią sztukę i jaką sztukę preferują. Czy lubią minimalizm, czy raczej coś bardziej ekscentrycznego lub romantycznego.
Odpowiedzi udzielone przez klienta na tego typu pytania, w połączeniu z ograniczeniami specyficznymi dla miejsca, tworzą temat, który kieruje każdą decyzją dotyczącą późniejszego krajobrazu, czyli chodniki i ściany oporowe wykonane z twardych materiałów oraz planu nasadzenia roślin. Do każdego typu ogrodu, czy w stylu współczesnym czy na przykład ogrodu leśnego otoczonego wysokimi tujami, można wyczarować paletę roślin, która do niego pasuje.

Odwiedź naszą stronę: ogrody-projekty.pl